Pine Hollow Tri 2011

Results

June 5, 2011


Pumice Man (750 meter swim, 15 K bike, 5 K run) X 2

Place

Name City

Gender Place

Age Group Place

Time

1

Ben Volk Pasco, WA

1 M

1 M Overall (45-49)

2:04:29

2

Brent Pahls Coquille, WA

2 M

1 M 30-34

2:12:58

3

Jessica Hudec White Salmon, WA

1 F

1 F Overall (25-29)

2:16:09

4

Katie Jordan Beaverton, OR

2 F

1 F 30-34

2:20:25

5

Jennifer Wardell Hood River, OR

3 F

1 F 40-44

2:21:46

6

Heidi Pahls Coquille, WA

4 F

2 F 30-34

2:39:40

7

Tiffonie Carroll Portland, OR

5 F

2 F 40-44

2:48:23

8

Kelly Schmidt Portland, OR

6 F

3 F 40-44

2:50:22

9

Brian Joseph Joynt Albany, OR

3 M

1 M 35-39

2:54:26

10

Akari Seiner Eugene, OR

7 F

1 F 0-19

3:06:07

11

Bill Melllow Hood River, OR

4 M

1 M65-69

3:09:40

12

Denine Schmitz Baker City, OR

8 F

1 F 45-49

3:24:04


Sprint Triathlon (750 meter swim, 15 K bike, 5 K run)

Place

Name City

Gender Place

Age Group Place

Time

1

Eric Helser Portland, OR

1 M

1 M Overall (50-54)

1:01:10

2

Eric Gill Portland, OR

2 M

1 M 40-44

1:03:19

3

Whitney Dawson Portland, OR

1 F

1 F Overall (20-24)

1:04:57

4

Linnea Alvord Portland, OR

2 F

1 F 40-44

1:05:19

5

Philip Evans Mosier, OR

3 M

2 M 40-44

1:07:34

6

Ryan Jacobs Gresham, OR

4 M

1 M 0-19

1:12:30

7

Troy Outman Battle Ground, WA

5 M

3 M 40-44

1:12:38

8

Zach Sanders Walden, CO

6 M

1 M 30-34

1:13:05

9

Virgil Hall Portland, OR

7 M

1 M 50-54

1:14:46

10

David Harding Lake Oswego, OR

8 M

2 M 50-54

1:15:02

11

Jake Salaz Troutdale, OR

9 M

1 M 25-29

1:16:25

12

Daniel Metcalf Portland, OR

10 M

1 M 20-24

1:16:27

13

Byron Olsen Oregon City, OR

11 M

2 M 30-34

1:17:46

14

Jeff Peters Canby, OR

12 M

4 M 40-44

1:19:11

15

Scott Rector The Dalles, OR

13 M

1 M 35-39

1:19:52

16

Harold Neukom Redmond, OR

14 M

1 M 60-64

1:20:34

17

Morgan Oswald Tualatin, OR

3 F

1 F 0-19

1:20:56

18

Cedar Levine Portland, OR

4 F

1 F 25-29

1:20:59

19

Thomas Green Beaverton, OR

15 M

2 M 25-29

1:21:17

20

Michael Finnigan Gresham, OR

16 M

2 M 0-19

1:21:37

21

Shawn Harris Ellensburg, WA

17 M

3 M 30-34

1:21:53

22

Randy Doolittle Gladstone, OR

18M

2 M 35-39

1:23:07

23

Duncan Parsons Damascas, OR

19 M

3 M 0-19

1:23:44

24

Cynthia McGlothern Wenatchee, WA

5 F

1 F 50-54

1:24:19

25

Jason Bell Coos Bay, OR

20 M

5 M 40-44

1:24:29

26

Logan Colson Gresham, OR

21 M

4 M 0-19

1:24:33

27

Kaela Norlen Fairview, OR

6 F

1 F 20-24

1:25:04

28

Shawn Gerdes Bend, OR

22 M

3 M 50-54

1:25:27

29

Tyler Outman Battle Ground, WA

23 M

5 M 0-19

1:25:59

30

Jeff Shaw The Dalles, OR

24 M

3 M 35-39

1:26:36

31

Marion Olsen Oregon City, OR

7 F

1 F 30-34

1:26:58

32

Anne Evans The Dalles

8 F

2 F 30-34

1:27:19

33

Michele DesBrisay Portland, OR

9 F

2 F 50-54

1:28:21

34

Kacie Jederberg Lake Oswego, OR

10 F

2 F 25-29

1:29:41

35

Dwayne Roeder Washougal, WA

25 M

4 M 50-54

1:35:57

36

Christine Bemrose Portland, OR

11 F

1 F 35-39

1:36:40

37

Ruth Bell Coos Bay, OR

12 F

2 F 40-44

1:39:16

38

Dawn DesBrisay Portland, OR

13 F

3 F 50-54

1:40:32

39

Chris Chris Wilsonville, OR

26 M

6 M 0-19

1:41:07

40

Stephanie Gorman Milwaukie, OR

14 F

2 F 35-39

1:41:08

41

Hermin Pahls Coquille, OR

27 M

1 M 55-59

1:42:23

42

Michael Taaffe Dallas, OR

28 M

2 M 55-59

1:43:33

43

James Taaffe Keizer, OR

29 M

5 M 50-54

1:43:34

44

Carol Taaffe Tualatin, OR

15 F

1 F 45-49

1:44:41

45

Kelly Lusha Portland, OR

30 M

4 M 35-39

1:45:17

46

Michael Alben Oregon City, OR

31 M

6 M 40-44

1:46:08

47

Brian James Joynt Salem, OR

32 M

3 M 55-59

1:48:02

48

Melanie Alben Oregon City, OR

16 F

3 F 30-34

1:48:04

49

Kelsey Croft Longview, WA

17 F

3 F 25-29

1:49:49

50

Katie Rich Wilsonville, OR

18 F

4 F 25-29

2:04:48

51

Joel Gunderson Wilsonville, OR

33 M

3 M 25-29

2:08:57

52

Lynne Colpo Milwaukie, OR

19 F

4 F 50-54

2:26:35

53

Debbie Neuman Milwaukie, OR

20 F

2 F 45-49

2:28:50

54

Heather Kendoll Oregon City, OR

21 F

3 F 35-39

2:31:00


Pumice Man Team Relay

Place

     

Time

1

Team Rocky

Lynn Griffith

GK Griffith

2:37:10


Timberline Trail Running Club


For questions or corrections, email [email protected]

link back to www.pinehollowtri.com